Schmidt Máriáék most pénzt kérnek az 1956-os emlékév szerződéseiért
Korábban már közzétettek egy listát, de most szerintük túl sok munkával járna az adatok nyilvánosságra hozatala.
Korábban már közzétettek egy listát, de most szerintük túl sok munkával járna az adatok nyilvánosságra hozatala.
A zeneszerző a Heti Válasznak azt mondta, senki sem szólt, hogy eredeti dalra lenne szükség az 1956-os emlékévre. A Terror Háza igazgatója a 444.hu szerint kiakadt.
Az 1956-os emlékév himnuszának szerzője szerint rosszat senki nem akart, kommunikációs gondok miatt lett ügy abból, hogy egy már létező dalt adott át az Emlékbizottságnak.
Horváth Miklós szerint egyáltalán nem igaz, amit Schmidt Mária az ő távozásáról állított, és az Origón is valótlanságokat írtak róla.
Schmidt Mária és a kormány lassan egy éve nem akarja kiadni az 1956-os emlékév szerződéseit, ezért az Átlátszó.hu beperelte az illetékes Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítványt – közölték pénteken.
Hiába állapította meg teljesen egyértelműen az 1956-os Intézet, hogy a forradalom 60. évfordulóján az utcákra került plakátokon nem Dózsa László, hanem Pruck Pál szerepel.
Tovább növelte az emlékév támogatásának az összegét a kormány.
Az '56-os emlékév még mindig tart, júniusban lesz csak vége.
A Németországban karriert befutott zenész koncertfilmjére az 56-os megemlékezések keretében adnak pénzt a Napi.hu szerint.
Felkapták az interneten a 1956-os plakáton feltehetően tévesen megnevezett Dózsa László ügyét, és ahogy szokták, jól ki is csavarták a kínos történetet.
Az ötvenhatos képről letagadott Pruck Pál lánya kiakadt, hogy Schmidt simán köztörvényes bűnözőnek nevezte az apját, csak mert valaki hibát követett el a korabeli fotó felcímkézésénél. Pruck Erika bocsánatkérést, illetve a tévedés helyreigazítását kéri az 56-os kormánybiztostól, de tudja, hogy lehetetlent kíván. Annak azért örülne, ha valaki rálépne Schmidt Mária lábára - olvasható a nyílt levélben.